Основні принципи і умови, що визначають специфіку проектування чистих приміщень:
1) Зовнішнє середовище за межами будівлі.
2) Високі кратності повітрообміну і значна вартість систем вентиляції та кондиціонування повітря, яка може домінувати у всіх витратах на створення чистого приміщення.
3) Розташування технологічного обладнання таким чином, щоб в робочу зону високого класу чистоти виходили тільки лицьова панель управління, якою користується оператор, що знаходиться в чистому приміщенні.
4) Вибір і створення технологічного обладнання та інженерних систем, що відповідають вимогам роботи в приміщеннях певного класу чистоти.
5) Побудова планувальних рішень з урахуванням розмежування потоків персоналу, матеріалів, готового продукту та ін. Поділу приміщень і зон з різними класами чистоти.
6) Виконання вимог забезпечення безпеки.
7) Необхідність спеціальної підготовки персоналу та матеріалів до входу в чисте приміщення.
8) Організація системи доступу в чисте приміщення.
9) Уразливість чистих приміщень до помилок людей, їх нерозуміння або небажання слідувати правилам особистої гігієни,поведінку в чистих приміщеннях, процедурам переодягання та ін.

Чисте приміщення - дороге спорудження. Вони створюються під конкретну технологію. Навіть невеликі зміни в технології можуть привести до серйозних змін в планувальних рішеннях чистих приміщень, системі вентиляції і кондиціонування тощо. При одній і тій-же технології, можуть бути різні варіанти побудови чистих приміщень.
У зв'язку з цим доцільно на початковому етапі проектування розробляти концепцію проекту, як самостійний етап у створенні чистих приміщень. Розробка концепції проекту при порівняно невеликих витратах дозволяє розглянути різні варіанти проектних рішень, зрозуміти структуру майбутнього виробництва, орієнтовно оцінити його вартість і обґрунтовано скласти завдання на проектування.
Ключову роль в проектуванні чистих приміщень грають вихідні дані та їх аналіз. На план приміщень слід нанести потоки персоналу, сировини і матеріалів, проміжної і готової продукції.
Планувальні рішення
На етапі концепції закладається принцип побудови чистих зон: звичайні чисті приміщення або ізолююча технологія, на основі забезпечення перепаду тиску або витісняючого потоку. Доцільно опрацьовувати різні варіанти планувальних рішень з розміщенням обладнання та забезпечення поточности технологічних процесів [1].
Додаткові джерела:
1. "Чисті приміщення", А.Е.Федотов, 2003.