Численними науковими дослідженнями встановлено, що зростання захворюваності ВЛІ пов'язане із збільшенням частоти проведених інвазивних процедур, поширенням бактерій та супербактерій, резистентних до дії антимікробних препаратів, широким та безконтрольним застосуванням антибіотиків.


Вже наприкінці минулого, 2016 року, в ході Генеральної асамблеї ООН, всі країни - члени організації взяли на себе зобов'язання протягом двох років надати план боротьби з супербактеріями. Адже вже цього року у США оголошено про першу смерть від супербактерії, яка виявилася стійкою до всіх 26 дозволених в країні антибіотиків, в тому числі і до антибіотика "останнього резерву" – колістину.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), в розвинених країнах, у кожного десятого пацієнта, який звертається за медичною допомогою, розвивається ВЛІ. Щорічно в країнах ЄС, близько чотирьох мільйонів пацієнтів отримують ВЛІ, з них до 37000 помирають, як прямий результат цієї інфекції. Серед цих захворювань, інфекції в області хірургічного втручання, є одним з найбільш поширеними ВЛІ. Так, за офіційними даними кількість хворих ВЛІ в Україні складає в середньому 3,5 - 4 тис. людей, але виходячи з показника захворюваності у світі, що публікується ВООЗ, можна вважати, що реальна захворюваність ВЛІ на території України як мінімум на порядок вище.


У економічному плані ВЛІ призводять до істотного збільшення вартості лікування хворих. За станом на 2002 рік економічні збитки, пов'язані з ВЛІ, складали у Великобританії - 1,07 млрд. фунтів стерлінгів і 6,7 млрд. доларів США. Сьогодень, додаткові витрати пов'язані з ВЛІ, складають у США в середньому 11 тис. доларів США на одного пацієнта, а сумарний збиток для економіки США оцінюється вже у 10 млрд. доларів США на рік. На протимікробні препарати для лікування ВЛІ у різних країнах вже витрачається більше 30% бюджету лікарень та згідно досліджень Американської спілки мікробіологів, витрати на лікуванням інфекцій, щорічно будуть тільки збільшуватись.


Ще у 60-80х років минулого століття роботи проф. Дж. Чарнлея, Лідвелла і інших фахівців встановили, що ризик виникнення випадків інфікування та розвинення ВЛІ пропорційний кількості бактерій, що містяться в повітряному середовищі приміщення. Сучасні дослідження довели, що чисті приміщення є надійним засобом попередження ВЛІ та у порівнянні з іншими методами боротьби з ВЛІ мають принципову відмінність. Впровадження сучасних нормативних вимог до систем вентиляції, кондиціювання і очищення повітря, технологій чистих приміщень в закладах охорони здоров’я спрямовані не на боротьбу і знищення вже наявних мікроорганізмів в приміщенні, а на запобігання потрапляння мікроорганізмів та розвинення ВЛІ у пацієнтів.